מתנות לאורחים ביום ההולדת

אחת השאלות שמעסיקות הורים אשר מארגנים לילדיהם מסיבת יום הולדת, היא האם צריך להעניק לאורחים הקטנטנים מתנות לפני עזיבתם? זו שאלה שאין לה תשובה חד משמעית - גישה אחת טוענת שמתנות לאורחים הן מיותרות, בעוד שהאחרת דווקא מאמינה כי מדובר בתשורה נחמדה עבור האורחים ומזכרת עבורם מהאירוע. אם בחרתם להעניק לאורחים הקטנים מתנות, ישנם מספר רעיונות שתוכלו לשקול:
מתנות לאורחים
התחשבו בגילאים של הילדים

קל מאוד לשמח ילדים ולכן אין צורך שתצאו מגדרכם בחיפוש אחר מתנות מורכבות מדי. יחד עם זאת, כדאי להתייחס לגילאי הילדים המשתתפים במסיבה. אם מדובר בילדים קטנים מאוד, הרי שקית הפתעות - ממש בסגנון של פעם, עם בועות סבון ומשחקים קטנים - ישמחו אותם עד השמיים.

אם מדובר בילדים בוגרים יותר, ייתכן שתצטרכו למצוא מתנות שיש להם ערך מוסף, כמו למשל קלמר לצביעה, ערכה להכנת צמיד קריסטלים או אפילו פאזל קטן. מדובר במתנות שהילד יוכל ליהנות מהן לאורך זמן והן יכולות לפתח את החשיבה ואת החושים היצירתיים שלו.

גם אם החלטתם לבחור בשקית הפתעות, וודאו שאתם עוטפים אותה בצורה אסתטית ונעימה לעין. בחנויות צעצועים רבות ניתן למצוא כיום שקיות הפתעות ותיקי מזכרת לבנות, שהם כבר עטופים ומוכנים להגשה - במידה ולא תרצו להכין שקיות כאלה בעצמכם. רק וודאו שהמוצרים שאתם בוחרים מתאימים להווי של האירוע.

מתנות בהתאם לקונספט האירוע

מאחר שהמטרה שלכם היא להעניק לילדים מזכרת מיום האירוע, במידה ובחרתם קונספט מסוים לחגיגת יום ההולדת - תוכלו להשלים את המוטיב גם באמצעות המתנה.

אם לדוגמא, מדובר במסיבה של גיבורי על, תוכלו להעניק לאורחים בובת פעולה קטנה בדמותו של גיבור העל החביב עליהם. אם מדובר ביום הולדת בסגנון נסיכות, תוכלו להעניק לילדות כתר ושרביט כמזכרת. אם תרצו להוסיף ערך מוסף למתנה, תוכלו גם לעטוף אותה באותו מוטיב, למשל באמצעות נייר עטיפה בכיכובם של גיבורי העל או הנסיכות. לבסוף, תוכלו אפילו להוסיף פתק קטן ברוח האירוע, כמו לדוגמא "כדי שתמשיך להיות גיבור על גם בבית!" או "תמשיכי להיות הנסיכה של הבית!". במידה ומסיבת יום ההולדת כללה הפעלות וסדנאות יצירה, הרי שגם היצירות של הילדים יוכלו לשמש עבורם מזכרת נחמדה לקחת הביתה.

מגנטים, מגנטים!

אי אפשר להשתמש במילה 'מזכרות' מבלי להוסיף גם את המילה 'תמונות' באותו משפט. תמונות הן ללא ספק המזכרת האולטימטיבית ואילו מגנטים הם אטרקציה אהובה באירועים רבים. הילדים שנהנו לשתף פעולה ולהצטלם במהלך המסיבה, ישמחו לקבל מגנט שניתן לתלות על המקרר או הדלת כמזכרת מהאירוע.

מתנות ופרסים!

גם במהלך יום ההולדת עצמו מקובל לחלק מתנות ופרסים, כמו לדוגמא במסגרת פעילויות ומשחקים. מאחר שמדובר בילדים, חשוב מאוד להקפיד על כך שכל המתנות יהיו שוות מבחינת האטרקטיביות עבור הילדים, כך שהפעילויות לא תעוררנה ריבים. לכן, נסו לא להפלות בין המתנות, אלא לבחור במתנות בסגנון דומה, גם אם לא זהה.

גם הפעם רצוי להתחשב ברוח המסיבה: אם מדובר במסיבת יום הולדת לדוגמניות, הפרסים שיוחלקו במהלך הפעילות יכולים להיות אודם של ילדות או לק קטן. אם מדובר במסיבת קומיקס, ניתן לחלק במהלך הפעילות מדבקות או קעקועים עם גיבורי הסדרות או סוכריות על מקל עם התמונות שלהם.

חשוב שאלה יהיו מתנות קטנות, כך שלא תצטרכו להוציא סכומים גדולים כבר בשלב הזה, אך בעלות אמירה מסוימת או קשר למסיבה עצמה.

כלים חד פעמיים מתנות לאורחים כיבוד לאורחים שירים ליום הולדת צלמים ליום הולדת ליצנים ליום הולדת רעיונות למסיבה השכרת דוכני מזון