?>

משחקים ופעילויות ליום הולדת לילדים קטנים

כל הורה יכול להיות אחראי על ארגון והנחיית המשחקים במהלך יום ההולדת, זו רק שאלה של תכנון נכון והתאמת המשחקים לגילאי הילדים המשתתפים במסיבה. למעשה, הסוגיה של הגיל צריכה ללוות אתכם במהלך ארגון כל הפעילויות, שכן גיל הילדים אמור להשפיע מאוד על אופי וכמות הפעילויות שניתן להעביר במהלך יום ההולדת.

פעילויות לילדים צעירים מאוד

כשאנחנו מדברים על ילדים קטנים, הכוונה לילדים בגילאי הגן ומטה. ילדים בגיל הזה נוטים לאבד ריכוז ולהתעייף במהרה ולכן מומלץ שכמות הפעילויות במהלך יום ההולדת לא תעלה על שתיים- שלוש פעילויות בלבד. את המשחקים הפעילים ביותר כדאי להעביר כבר בשלב הראשוני של המסיבה, כשהילדים עדיין מרוכזים ועירניים. על מנת לשמור על מידת ריכוז במהלך הפעילויות, כדאי לוודא שהן משולבות עם מוסיקה ותנועה. קחו בחשבון שילדים בגיל הזה הם רגישים מאוד ונוטים להיפגע בקלות ולכן את המשחקים התחרותיים כדאי להשאיר לגילאים בוגרים יותר, שבהם יש הבנה שתחרות כזו היא רק משחק. בשלב הפעילויות מומלץ לא להגיש לילדים חטיפים ושוקולדים, על מנת למנוע אובדן ריכוז.

אל תשלבו במשחקים שום אלמנט שעשוי להפחיד את הילדים הקטנים. אפילו אם הבאתם למסיבה ליצן או דמות מחופשת, וודאו שהיא לא מפחידה את הילדים. פעמים רבות ילדים קטנים נרתעים מדמויות מאופרות ולכן אם תבקשו מהליצן להתאפר בפני הילדים, זה עשוי להוריד את מפלס החששות. וודאו שאתם בוחרים במשחקים פשוטים ומובנים, כך שלא תצטרכו להתעכב זמן רב על הוראות מורכבות. הילדים עלולים לאבד ריכוז כבר בשלב הזה.

כללים התקפים לגבי כל הפעילויות

קחו בחשבון שלא כל הילדים מגיעים למסיבה בבת אחת, אלא בדרך כלל קיים מרווח של רבע שעה - חצי שעה עד שכולם יתאספו. לטובת המקדימים מומלץ לארגן פעילות פשוטה, כמו לדוגמא יצירה כלשהי, שתצליח להעסיק אותם עד שכל השאר יגיעו.

תכננו את הזרימה של הפעילויות בצורה הגיונית, כדי לא להטריח את הילדים. אם לדוגמא, המשחק הקודם חייב את הילדים להסתדר בצורה מסוימת, השתדלו שגם הפעילות הבאה תאפשר להם להישאר באותה צורה. חבל לאבד זמן יקר על כל מיני סידורים ולוגיסטיקות.

זה עשוי להישמע מוזר, אך מומלץ שלא תשאלו את הילדים האם הם מעוניינים בפעילות הבאה שתכננתם עבורם משום שהם עלולים לסרב! אתם המנחים של האירוע, אתם שקדתם על הכנת הפעילויות ולכן אתם גם צריכים להוביל את האירוע. יחד עם זאת, קחו בחשבון שהלו"ז של המסיבה נוטה להשתנות והוא אינו כתוב בסלע. היו גמישים ומוכנים לשינויים בשעת הצורך.

אם בכל זאת אתם מרגישים שאחד המשחקים לא מתקבל בעניין, וודאו שיש לכם משחק ספייר אותו תוכלו לשלוף מהשרוול בשעת הצורך. היו מוכנים לסיים משחק ולעבור לבא בתור, אם הרגשתם שמפלס העניין בקרב הילדים יורד והם מאבדים ריכוז.

חשוב מאוד שתדעו להסביר לילדים את כל כללי המשחק בצורה פשוטה וברורה, מבלי ללכת סחור סחור ולסבך אותם. חשוב עוד יותר שאתם בעצמכם תשלטו היטב בכל רזי המשחק, כולל ההוראות והאביזרים בו. אם אתם מגלים תוך כדי המשחק שחסר לכם אביזר- אין דבר, היופי הוא שאפשר תמיד לאלתר.

כלים חד פעמיים מתנות לאורחים כיבוד לאורחים שירים ליום הולדת צלמים ליום הולדת ליצנים ליום הולדת רעיונות למסיבה השכרת דוכני מזון