כיבוד למסיבת יום הולדת

אין ספק שכיבוד הוא מרכיב חשוב בכל מסיבה ובייחוד כשמדובר במסיבת ילדים, שבה הילדים מצפים לאכול את כל מה שהם אוהבים ולא רגילים לאכול ביום יום. כל ההורים תוהים בינם לבין כמה אוכל בדיוק צריך להגיש לילדים ואיזה אוכל כדאי להגיש להם? הרי תמיד קיים הקונפליקט הידוע בין מה שהילדים רוצים לבין מה שההורים רוצים.

קודם כל, כמויות!

מבחינת כמויות, לא צריך להשתגע יתר על המידה, בייחוד כשמדובר בכמות לא גדולה של ילדים צעירים. ילדים יכולים להעמיס הרבה על הצלחת, אבל בסופו של דבר מעט מכל מה שהועמס באמת יגיע לקיבה ולכן הרוב יגיע לפח. חשוב מאוד לשמור על פרופורציות.

מה קונים?

כדי לענות על השאלה, כדאי להתחשב בשעות שבהן תיערך המסיבה. אם המסיבה נערכת בשעות הצהריים, היא ככל הנראה תחליף את ארוחת הצהריים של רוב הילדים. זה לא אומר שעליכם להכין להם ארוחה של שלוש מנות, אלא לדאוג בכל זאת לספק להם אוכל 'אמיתי', כמו למשל פיצות, בורקסים, לחמניות עם נקניקיות וכו'. אמנם לא מדובר באוכל מזין ובריא במיוחד, אך זה אוכל משביע שילדים אוהבים.

מבחינת חטיפים, גם כאן חשוב לשמור על פרופורציות. כמה חטיפים מלוחים ועוד כמה מתוקים להשלמת האיזון זה מעל ומעבר. השתדלו לא לקנות חטיפים דביקים כדי שמסיבת יום ההולדת לא תהפוך לאזור מלחמה מוכה טופי ועיסות.

זמני הארוחות

מי שמארגן מסיבת יום הולדת עבור ילדיו עם תוכנייה ומפעיל, בוודאי ירצה שהילדים יהיו מרוכזים בהפעלה ולא רק בשולחן האוכל. לכן, במהלך ההפעלות, לא כדאי להשאיר אוכל זמין עבור הילדים, אלא רק בהפסקות. ככלל, מומלץ לערוך הפסקה ארוכה בין כל מנה למנה, המוקדשת לפעילות כייפית.

יחד עם זאת, את הילדים לא מומלץ לשלוח לפעילות על בטן ריקה, שכן כל מה שיעסיק אותם במצב כזה זה היכן האוכל ומתי הוא יופיע. לכן, אפשרו להם לנשנש משהו טעים לפני תחילת הפעילויות, כמו לדוגמא בורקסים או חטיפים, גם כן במידה.

שתייה לעומת זאת, תמיד צריכה להיות זמינה עבורם, בייחוד אם הפעילות נעשית בחוץ ובעונה חמה. למעשה, גם אם הילדים לא ניגשים לשולחן כדי למזוג לעצמם שתייה, עליכם לעשות זאת למענם על מנת שלא יתייבשו. ילדים תמיד יזכרו לקחת חטיף שוקולד נוסף, אך לא תמיד יזכרו שצריך לשתות כוס מים נוספת.

דוכני מזון - האם כדאי?

הורים רבים שרוצים ליצור ערך מוסף עבור הילדים, מביאים למסיבת יום ההולדת דוכני מזון. מדובר באופציה נחמדה וטרנדית מאוד, אך חשוב גם הפעם לשמור על פרופורציות. ילדים לא ייהנו מדוכני מזון של מבוגרים, המגישים אוכל אותו הם לא מסוגלים אפילו לבטא. וודאו שאתם מביאים דוכנים כייפים לילדים, כמו למשל דוכני נקניקיות, דוכני צמר מתוק וכו'.

לבסוף - העוגה

הסוגיה האחרונה עליה תצטרכו להעניק את הדעת היא סוגיית העוגה, שכן מדובר בדובדבן שעל הקצפת - תרתי משמע. בסוגיה הזו אפשר ואף רצוי להתייעץ עם חתן/כלת היום הולדת ולשאול איזו עוגה הוא רוצה. אפשרות נוספת היא להתאים את העוגה לקונספט של חגיגת יום ההולדת, גם בעיצוב וגם בטעם. אם אתם לא רוצים ללכת על האופציה הבנאלית, תוכלו לאפות עוגות אישיות עבור כל האורחים, כמו לדוגמא מאפינס או קאפקייקס.

כלים חד פעמיים מתנות לאורחים כיבוד לאורחים שירים ליום הולדת צלמים ליום הולדת ליצנים ליום הולדת רעיונות למסיבה השכרת דוכני מזון