השכרת דוכני מזון לימי הולדת

אחת האטרקציות שילדים יוכלו ליהנות ממנה ביום הולדת הם דוכני מזון. לא משנה כמה נשקיע באוכל ביתי, יש עובדה אחת מוכחת והיא שילדים נהנים לאכול בחוץ. מעבר לכך שדוכני המזון מציעים אוכל טעים, הם גם מוסיפים הרבה ייחודיות למסיבת יום ההולדת ויכולים להפוך אותה לבלתי נשכחת. נשאלת השאלה - האם לכל מסיבת יום הולדת נכון לשכור דוכני מזון?

מתי כדאי לשכור דוכני מזון

אז קודם כל, נציין כי השכרת דוכני מזון רלוונטית בעיקר עבור ימי הולדת שנערכים בחוץ. במקרה כזה, ההורים לא יצטרכו לשבור את הראש איזה סוגי מזון אפשר להוציא החוצה ולגבי הסוגיה של חימום האוכל, אלא אפשר יהיה ליהנות כל הזמן מאספקת מזון חם וטעים.

עבור מסיבות שנערכות בתוך הבית אין מניעה להכין מזון ביתי, מה גם שנוכחות הדוכנים עלולה ליצור תחושת מחנק, בייחוד בבתים שהם אינם גדולים. בחוץ לעומת זאת, כשמדובר בשטח רחב, דוכני מזון יכולים לתרום לאווירת הפיקניק ולייצר אווירה מיוחדת בקרב הילדים.

איזה דוכני מזון כדאי להזמין?

כיום ניתן למצוא קשת רחבה של דוכני מזון, אפילו בז'אנר של מסיבות ימי ההולדת לילדים, החל מדוכנים מתוקים ועד לדוכני נקניקיות ואוכל 'ממשי' יותר. מאחר שמדובר בילדים, כדאי מאוד לבחור במאכלים פשוטים יחסית שרובם מכירים ולא לבחור בדוכני אוכל מורכבים כמו לדוגמא דוכן סושי. את הדוכנים המורכבים יותר כדאי להשאיר לאירועים של מבוגרים, ילדים לא צריכים שיעשו עליהם רושם באמצעות מזון מיוחד, אלא הם נהנים ממאכלים פשוטים וטעימים.

אין מניעה לבחור בדוכני מזון מתוקים, כמו לדוגמא דוכן צמר גפן מתוק או דוכן שוקולד. גם דוכני חטיפים כמו לדוגמא דוכן פופוקרן או דוכן תירס חם יתקבלו בברכה. יחד עם זאת, כדאי להגיש לילדים גם אוכל ממשי יותר, שכן ברוב המקרים מה שתגישו להם בשעת האירוע ישמש תחליף לארוחת צהריים/ ערב ולכן כדאי שזה יהיה מזין יחסית. לכן, דוכן אוכל שמגיש נקניקיות בלחמניה ואפילו דוכן מזון באווירה בדואית אותנטית, יזינו את הילדים וגם ישמחו אותם עד מאוד.

על מה חשוב להקפיד כאשר משלבים דוכני מזון?

קודם כל, נושא הבטיחות חשוב מאוד, במיוחד כשמכינים אוכל שספוג בשמן ואז לילדים יש גישה לשמן רותח. חשוב מאוד לוודא שהמפעילים של הדוכנים הם אנשים אחראיים וסובלניים שיודעים כיצד יש להתנהל בסביבת ילדים.

שנית, גם נושא הטריות חשוב מאין כמותו. מאחר שלא אתם אחראיים על האוכל והנושא לא נמצא באופן ישיר בשליטתכם, עליכם לוודא שהאוכל שמוגש ע"י מקור חיצוני יהיה טרי ולא יגרום חלילה לבעיות בקיבה של הילדים. לבסוף, כדאי גם לסגור את סוגיית המחיר. רוב הצעות המחיר שתקבלו יכללו את המפעיל ויהיו מוגבלות לפי כמות הילדים, לדוגמא 800-1000 ₪ עבור אירוע של כ-50 ילדים. קבלו הצעות מחיר מדוכנים שרלוונטיים עבורכם ובדקו מבחינת תקציב, כמה דוכנים תוכלו להרשות לעצמכם. גם דוכן בודד שיעמוד באירוע בתור אטרקציה יהיה נחמד ולכן לא תמיד יהיה צורך במספר דוכנים.

כלים חד פעמיים מתנות לאורחים כיבוד לאורחים שירים ליום הולדת צלמים ליום הולדת ליצנים ליום הולדת רעיונות למסיבה השכרת דוכני מזון